Night Crew

Only the best music...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009-01-04 21:52:28

Marcos

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-30
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Matthias Roeningh aka. Dr Motte

Dr Motte, czyli Matthias Roeningh to niewątpliwe jedna z najważniejszych postaci w muzyce techno-electro. Po pierwsze Matthias jest twórcą i inicjatorem słynnej berlińskiej Love Parade. W jego założeniu miała to być "house-muzyczna demonstracja". Zamiast tego co niosą ze sobą inne demonstracje, ta miała demonstrować o: tolerancję, szacunek i porozumienie między narodami, a zamiast przemówień miała być muzyka. I stało się, na pierwszą paradę w 1989 r. przyszło 150 osób!. Słuszna idea spowodowała w kolejnych latach wzrost zainteresowania, dzięki właśnie takim postacim jak Dr Motte, niewątpliwie można tu wymienić też WestBam'a, który znalazł w Dr'e osobę, o takich samych poglądach w muzyce.


http://images34.fotosik.pl/430/d192e7608f10f19d.jpghttp://images25.fotosik.pl/309/d4f623bb40ef9481.jpg


Dr MotteDr Motte zaczynał DJ'ing w 1985 roku, zainspirowany przez Marshal'a Jefferson'a. Przez cały rok 1991, Dr Motte otwierał własny 6am Eternal klub. W następnym roku zaczął nagrywać w duecie z Uwe Reineke we własnej wytwórni Space Teddy label. W tym samym roku wydał album "Chill Out Planet Earth" jako Euphorhythm. Od 1996 nagrywał wspólnie z WestBam'em niemal kultowe utwory przewodnie - hymny na Love Parade. Dr'a Motte to postać o stałych poglądach, o niekomercyjnym podejściu do muzyki i ideologicznym wsparciu. Sam Matthias mówi: "Dla mnie nie jest to aż tak ogromną różnica w jakim kraju jestem. I tak wszystkie znajdują się na tej samej planecie, a ja kocham zarówno tą planetę jak i wszystkie istoty, które na niej się znajdują. Kocham ludzi i wszystko...".

Offline

 
Ekipa Night Crew nie ponosi odpowiedzialności za materiały zamieszczane na forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plpsycholog Piła inwestycje instalacje